środa, 23 stycznia 2013

ŚWIĘTO IMBOLK
http://forum.mag-ingwar.com/vi…          W okresie 1-10 luty Celtowie, a potem Galowie obchodzili Święto Imbolk, które oznaczało początek wiosny. Imbolk uważa się za święto mleczne, ponieważ rodziły się małe jagnięta i Celtowie w tym czasie maksymalnie ograniczali spożycie mięsa. Uważano, że kto dożyje do tego święta, to otrzyma dodatkową możliwość przejawiania swojej energii, swojej woli i dostanie szansę na to, by poprawić wszystko, co było źle zrobione. Starożytni mówili, że jeśli spotka się z Brygid i przyjmie się ją do swojego domu tak, jak ona to zasługuje, to ona zostawi w zamian zdolność wyczuwania innych ludzi, zamknie drzwi strachom, zmęczeniu, nigdy nie zobaczy się śmierci w samotności i braku szacunku. Jak ja należy przyjąć? Otóż w okresie 1-10 luty należy wykazać się szczodrością uczuć, należy pomóc innym. Jeśli będzie się wykazywać drobiazgowością, to nie uniknie się kary. Nie można w tym czasie wszczynać konfliktów, awantur, one tylko dokonają zniszczenia i długo będzie trwała odbudowa. W tym okresie duchy wiosny wstępują w swoje prawa, a duchy zimy odchodzą w las, gdzie panuje jeszcze chłód. Ludzie musza cieszyć się z tego, że drzewa zaczynają się budzić i wszystko zaczyna budzić się ze snu zimowego. W związku z tym, w tych dniach należy posprzątać swoje mieszkanie od różnych astralnych wpływów, zapalić świece w różnych ciepłych kolorach.

Celtyckie rytuały
Oczyszczenie mieszkania- zapalano gałązkę topoli i okadzano dymem całe mieszkanie, topola neutralizowała negatywne wpływy.
Ochrona aury-robiono kąpiel z dodatkiem mlecznego naparu z liśćmi jarzębiny. Mleko wypełniało organizm życiową energią, a jarzębina umacniała aurę.
Przyciągnięcie dobrych duchów-darowano bliskim osobom klucz, który należało przyjąć z wdzięcznością i powiesić tam, gdzie stoi łóżko. Klucz musiał wisieć aż do maja. Do tego czasu dobre duchy otwierały dom tym kluczem. Nie można było samemu sobie kupić klucz, trzeba było otrzymać go w prezencie.
Przyciągnięcie dobrej energii-zwracano się do drzewa jarzębiny i mówiono tym, co przeszkadza. To drzewo ma właściwości długotrwałego gromadzenia i zachowywania dobrej energii oraz dzielenia się z tymi, którym jest to potrzebne.
Rytuały miłosne-dziewczyna wchodząc do domu swojego wybranka w tym okresie, musiała powiedzieć: wszyscy opuście ten dom, ja tu sama muszę być. Musiała również położyć chleb jako dar dla tego domu. Ten rytuał miał zamknąć energię przed rywalkami i zapobiec przyszłym zdradom jej męża. Mężczyzna natomiast wchodząc do domu swojej wybranki, musiał powiedzieć: jestem wilkiem śmiały i dumnym, to jest mój dom. To miało zapobiec awanturom domowym i zdradom żony.
       
   Od 1-10 lutego wszystkie płyny wzmacniają swoje właściwości i należy ostrożnie przyjmować leki i ograniczać alkohol. Imbolk to rodzinne święto, dlatego spędź czas ze swoją partnerką (-em) albo odwiedź matkę (ojca). Wybacz wszystkie urazy kobietom (mężczyznom), podziękuj im, że są w twoim życiu.
        Starożytni uważali, że jeśli ktoś dożył do Święta Imbolk cały i zdrowy, to oznaczało, że należy nauczyć się przyjmować życie takie jakie ono jest. Należy dotknąć swojej przyszłości, realizować swoje marzenia i nie zapominać o swojej przeszłości.

autor Emma Lange (Akademia Nauki Krzeczot -  celtowie)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz