czwartek, 2 maja 2013

Szkola Celtyckich Madrosci


 (Symbole Slonca) - obraz z internetu.

BELTAIN
 Beltain to święto ogni trwające w okresie od 1-go - 10-go maja. To znakomity okres na zbiór ziół, przychodzą do nas różne niespodziewane rzeczy a nawet cuda. 

Uważano, że nieżyjący mieszkańcy Atlantydy odnajdują swoją drogę i idą do słońca. W tym czasie uwalnia się ogromna ilość czystej energii, którą powinniśmy kierować na twórczość i budowę czegoś pięknego. Pamiętajmy, aby gromadzić pozytywne myśli. Wówczas zbudujemy doskonały fundament naszej przyszłości. Święto światła i letniego ciepła w tym roku niesie energie skromności. Należy zmieniać swój światopogląd i na wiele rzeczy spojrzeć inaczej, na nowo. Życie postawi nas przed sytuacjami, które wymagać będą podejmowania oryginalnych decyzji. BELTAIN mówi ; do zbioru urodzaju nie podejmuj jakichkolwiek działań, decyzji! Jeśli będziesz działać z rozpędem może spotkać Cię poniżenie. Koniecznie pozbądź się negatywnych myśli, unikaj alkoholu i jakichkolwiek używek czy środków odurzających. Sytuacje nadarzające się w naszym życiu mogą wydawać się dość trudne, skomplikowane często bez wyjścia. Możemy także mieć poczucie, ze w naszym życiu nie nastąpi już nic dobrego. Jest to znak, że należy się zmienić. W tym czasie zaostrza się również intuicja i spostrzegawczość, nasza wrażliwość.

Dobrze byłoby wczesnym rankiem udać się na spacer, poczuć świeżość wiatru i w ten sposób  przygotować się na zmiany. Do sierpnia nie należy  brać kredytów, pożyczek. Dbajmy o nasze serce, dodając mu energii ćwiczeniami i spacerami na świeżym powietrzu. Omijajmy szpitale! Jeżeli jednak przytrafi się nam jakaś choroba,  pobyt w szpitalu albo częste wizyty u lekarzy to pamiętajmy, że najlepszym lekarstwem będzie modlitwa o wybaczenie. Spowoduje to oczyszczenie ciała i duszy. 

W miłości trzeba będzie przyjąć nowe zasady gry, Słuchaj pragnień partnera i spróbuj mu coś ofiarować. Jeśli pragniesz zakończyć toksyczny związek to poproś wierzbę płaczącą. Właśnie w okresie Święta Ogni wierzba zdolna jest Cię usłyszeć. Jeżeli natomiast chcesz, aby Wasze relacje były właściwe napisz to na karteczce, zrób  z niej stateczek i puść na wodę, aby Twoje pragnienie popłynęło do krainy, gdzie mieszkają dobre ELFY. Natomiast, gdy będziesz chciał na siłę kogoś do siebie przyciągnąć to ELFY zażartują z Ciebie. Dadzą Ci tego człowieka, ale życie Twoje nie będzie szczęśliwe. Dlatego wyrzeknij się tego co nie jest Twoje, a będziesz miał czyste sumienie i dobre życie.

3-go maja można zbierać zioła. Używajmy ich w profilaktyce lub do leczenia, ponieważ ELFY w ty okresie dają im dodatkową moc.

6-go maja upieczmy słodkie ciasto, zaprośmy przyjaciół. W ten sposób do naszego domu zaprosimy również sukces i szczęście.

10-go maja trzeba pożegnać się z ELFAMI, które odejdą do swojego świata. Można również kupić czy wykonać amulet ze znakiem słońca lub obrazek święty z żeńską postacią. Będzie ona Twoją patronką, będzie strzec Ciebie i Twojego sukcesu.

Znakiem OGHAM w tym roku jest BLUSZCZ. Oznacza to, że wszystko co Cię interesuje będzie z Tobą bardzo, bardzo długo.

autor Emma Lange

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz