niedziela, 11 sierpnia 2013

Karta Słońce w Tarocie!Słońce jest dziewiętnastym Arkanem spośród starszych arkanów kart Tarota. To dzieci, światło słoneczne, kwiaty, morze i radosna atmosfera; to coś, na co otwieramy swoje serce i to, dzięki czemu podnosimy się z kolan i idziemy naprzód.

  W psychologii Arkan ten wskazuje na świadome podejście do siebie lub na to, co o sobie wiemy, możemy świadomie wykorzystać i zmienić swoje zachowanie. Ta karta niesie męską energię entuzjazmu, aktywności, ambicji oraz pragnienia bycia popularnym, barwnym i sławnym.
Słońce mówi o tym, że trzeba wychodzić do ludzi, stawać się pewnym siebie i uczyć się korzystać z tego co niesie życie.

  Prowadzi was teraz pomyślność, zdrowie ulega poprawie, bezpieczeństwo materialne, odkrycie i rozkwit talentów; wszystko to prowadzi do pojawienia się i namnożenia sił i energii. Dodatkowo, karta Słońce........ , lub odczuwalną stanie się pomoc Anioła Stróża, bądź też narodziny dziecka. W miłości powinniście ufać temu, kogo kochacie; w relacjach na nowo wybuchnie namiętność i wszystko może zakończyć się szczęśliwym małżeństwem.  Słońce – to zrozumienie, przełom i nowy początek. Słońce wschodzi po to, abyśmy mogli widzieć wszystko wyraźnie, bez zniekształcających skutków ciemności. 

W rozkładzie karta Słońce oznacza „pojawienie się złota”, tj. wasza droga życiowa wyszła z chaosu i wszystko staje się obecnie bardziej określone, również czas otrzymania możliwości, na które czekaliśmy. Jest to czas, kiedy należy pozbyć się wątpliwości i lęków. Właśnie teraz możecie podejmować ryzykowne kroki w kierunku, o którym wcześniej nawet nie mogliście marzyć. Droga oświecona jest energią Słońca i nie trzeba się niczego bać. Praca się opłacił i w tym okresie powinno się robić jak można najwięcej, dopóki jest energia i siła.

Odwrócone Słońce oznacza:
1) Obniżenie energii
2) Człowiek nie chce widzieć radości w swoim życiu
3) Człowiek nie rozumie swojej rzeczywistości
4) Rozwiązanie porozumienia, sytuacja kryjąca w sobie nie czystą podstawę.
5) Oszustwo
6) Romantyczny związek z młodszą osobą lub rówieśnikiem
7) Twórczy lider, ale zdolności zostaną odkryte później
8) Zmniejszenie wpływu obcej energii i burz magnetycznych
9) Zmniejszenie pojawiających się lęków i obaw
W różnych położeniach karta ta różnie się zachowuje. I oczywiście, zależy w którym dniu księżycowym robiona jest prognoza. Jeśli dzień księżycowy niesie silnie negatywną informację, to i tego typu kartę należy rozpatrywać jako „odwróconą”.

 W pierwszej pozycji każdego rozkładu karta zachowuje się jak gdyby znajdowała się w prostym położeniu. Wzmacnia to energię Słońca i czyni ją wyrazistą, ale ponownie zauważamy maksymalizm lub maksymalny nakład sił. Druga pozycja tworzy bogaty świat wewnętrzny lub potężne siły, o których człowiek nie wie, bądź nawet się nie domyśla, jednak one uczestniczą i stwarzają sytuacje. Trzecia pozycja to wzmożone zdolności do pracy; karta czuje się nieźle i tak samo można mówić, że człowiek ma całkiem niezły start, nawet jeśli karta jest odwrócona, to pewne przeszkody lub opóźnienia oczywiście będą, ale nie takie, by przeszkodzić rozwojowi sytuacji. Czwarta pozycja w rozkładzie to aktywne Słońce; będzie ono wzmacniać energię sąsiednich kart. Piąta pozycja zapowiada bardzo dobrą przyszłość przy umiejętnym podejmowaniu ryzyka; lub też odwrotnie (jeśli Słońce jest odwrócone), trzeba nauczyć się oszczędzać i hamować swoje porywy. Szósta pozycja to niezłe rezultaty, nowy obrót wydarzeń, przejście ilości w jakość. Liczcie się tylko z tym, że jeśli czyniliście zło, może ono też dojrzeć pod Słońcem. Siódma pozycja to wielka zmiana świata wewnętrznego, umiejętność cenić siebie po dokonywanych czynach, zdobycie popularności i spełnienie życzeń. Dziewiąta pozycja znaczy, że Słońce wchodzi w pełną moc i zasługi tego człowieka akceptuje się i docenia. Ten człowiek zdobył nieskazitelną reputację i miejsce pod słońcem. W rozkładach karmicznych można mówić o rozwiązaniu węzła karmicznego. Dziesiąta pozycja to spełnienie pragnień, a więc wszystkie trudności pozostaną w tyle i jeśli karta jest w położeniu prostym, to problemy nie uczynią większej szkody w psychice; w odwróconym – okaże się odwrotnie. To także finansowa stabilność lub wygrana.  Karta Słońca jest praktycznie zawsze pozytywna, nawet jeśli znajduje się w położeniu odwróconym, mimo wszystko obiecuje szczęście i pomyślną przepustkę w przyszłość.

Emma Lange

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz