poniedziałek, 8 czerwca 2015

dlaczego niebezpiecznie byc "dobra dziewszynka lub dobrym chlopcem"NIE DOGADZAJ WSZYSTKIM
Jeśli  w  głębi swej  duszy ty  wierzysz ze właśnie  taka strategia jest  najlepsza i ty  radzisz innym  rob właśnie  tak, to czytaj  co będzie  dalej. Dużo czasu żyłeś z takim  schematem, niszczyłeś siebie i swój Los. Albo już zniszczyłeś  całkowicie.
Co  to jest  “dobra dziewczynka’ czy  “dobry chłopiec”? to jest  jakiś  człowiek z którym jest wszystkim komfortowo, oczywiście  który dogadza otoczeniu. Oczywiście  taki  człowiek boi się być  złym dla  innych. Ponieważ w  swoi  doświadczeniu (z  rodzicami  albo z  kimś  jeszcze) bardzo  dokładnie zrozumiał: nie  będziesz mówić  to co chcesz,  tylko  będziesz postępować  jak chcą inni, biedzisz kochany/ jeśli  biedzisz sobą – będą cie  nienawidzić,  osądzać, mówić  o wstydzie i ogólnie  molestować moralnie.
Taki schemat chowa się  w  podświadomości i kieruje już  wtedy  kiedy  się  stajesz cz człowiekiem dorosłym. Kieruje jako szary  kardynał królem.
Ale  nie  da się  iść przeciwko siebie. Nawet  jeśli bardzo  się chce i ciebie  temu nauczyli. No i „dobra dziewczynka” lub „dobry chłopiec” się stara i stara ale  nic z  tego … ciężko jednak jest zadowalać zapotrzebowania  innych i ignorować swoje. Organizm jest  bardzo  mądry i za długo cierpieć nie  będzie. W  jakiś moment  ten człowiek czuje ze  życie mu już nie wydaje  się fajne, ludzi są dziwni i jakoś wszystko go nie cieszy. Nieświadomie  ten  człowiek zaczyna  przejawiać swoja  druga  stronę, czy li  siebie samego, takiego jaki on jest  naprawdę (tylko już dość głodnego, złego i na  siebie i na  świat ze  tak długo cierpiał). Czy li już  nie  ma  tej dobrej dziewczynki i chłopczyka. Wtedy ten człowiek na przykład, spóźnia się  na  spotkania, nie  dotrzymuje  obietnic, czy li unika odpowiedzialności, która sam na  siebie  nałożył (która  nie  chciał brać,  ale  nie  miał śmiałości przyznać się  ani sobie ani innym). Robi to co uważa za źle ale  nie robić tego tez nie  może, ponieważ  jest zwykłym  człowiekiem, ma  swoje  zapotrzebowania, i nie  jest tylko „dobra dziewczynką ani dobrym chłopcem”, jak ktoś  mu to włożył do głowy.
Zaczyna  po  woli  niszczyć  się  jego życie. Najpierw nie  zauważalnie, ludzie będą  wybaczać go, a  on będzie  przepraszać i nazywać się  egoistom,  znów  będzie  próbować zagonić siebie w  schematy „dobrej  dziewczynki lub chłopczyka”. To jest  tylko na  czas i ten proces będzie  się  powtarzać i to znów i znów przejawi się w  rożnych zbiegach okoliczności.
Dlatego ze człowiek  nie  może długo i lekko żyć nie dla siebie i robić nie  to co  się chce. Oczywiście coś  może ofiarować  dla  drugiej osoby ale  może  robić  to świadomie i przy pełnej gotowości i chęci, jeśli ma  potencjał. A  jeśli u niego nie  ma  tego  potencjału i gotowości, albo nie  ma  czym  się  Dzielić (albo po prostu się  nie chce) to nie  może  zmusić siebie.
Czy li samooszukiwanie i oszukuje otoczenie, które niestety przynosi cierpienie – wszystkim przynosi cierpienie – wszystkim ludziom które budują relacje. Dlatego nie  można  być zawsze dobrym w relacjach. Trzeba  być sobą.
W relacjach należy bardzo uczciwie mówić „to ja  chce”, „to ja  nie  mogę”, „na  to jestem gotowy, a  na  to nie”. I  to wszystko! Tak jest  to  ryzyko ze z Tobą  takim prawdziwym ktoś  może  nie chcieć mieć żadnych  spraw ale  komuś ty  się spodobasz i ktoś  na pewno zaakceptuje  twoje prawdziwe granicy.
Przecież  jesteś  już dorosły i twój świat  już  nie składa się z egoistycznych  mam i tat, które po prostu nie  zauważali ciebie w dzieciństwie, z którymi wiązało cie  uzależnienie. 
Zapraszamy na  skype  spotkania i od 23 czerwca mozna  bedzie zakupic skrypty z tymi tematami ktore wszesnej odbywaly sie na konferencji skype. Dowiedzieć  się o następnych kursach  rozwoju duchowego można  przez telefon 502562629

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz