sobota, 7 października 2017

naukowe wiadomosci i psychologia







     Badacze z USA powiedzieli, że im udało się odkryć kolor, który podoba się wielu ludziom na całym świecie. Okazało się, że ulubionym kolorem większości ludzi jest miętowy. Naukowcy przeprowadzili wywiady z wielu ludźmi, które pokazały, że w pytaniu kolorów ludzie nie tak już i się różnią po względom. Im się podobają przykładowo te same kolory, które wydają się przyjemnymi dla oczu i psychologicznie pomagają im się uspokoić. Najczęściej ulubionym i najprzyjemniejszym kolorem ludzie nazywają odcień błękitnego przypominający miętowe wody oceanu, pisze portal Grazia. Naukowcy nawet dali jemu oddzielną nazwę - MarrsGreen. 

     Ten specjalny odcień, który działa na psychikę ludzi korzystnym obrazem, pomagając uspokoić się. Taki kolor lekko znajduje swój okrzyk w duszy człowieka, ponieważ kojarzy się z przyjemnym. A czerwony kolor często nazywali nieprzyjemnym, ponieważ kojarzy się ze stresem. Badacze mówią, że te dane można używać w różnych celach, w tym też w reklamach, jako, że błękitny kolor można używać w przypadkach, kiedy trzeba zwrócić uwagę i wzywać przyjemne uczucia. Psycholodzy notują, że niebieski kolor kojarzy się ze spokojem, a zielony z równowagą. Nowy odcień zjednoczył wszystko najlepsze obuch komponentów. Jednak mogą też być nieprzyjazne odcienie błękitnego. Naukowcy mówią o tym, że zimny, szarawy odcień błękitnego może wywołać u ludzi powrotną reakcję, wywołać nieprzyjemne uczucia.

Emma Lange
(zapraszamy na  warsztaty o zrowiu) 

wiadomosci naukowe - znowu kilogramy



    


    Niewiarygodnie, ale fakt: przeprowadzone w USA badanie pokazało, że uwodzicielski zapach jedzenia w pełni potrafi doprowadzić do redukcji  niepotrzebnej wagi. Dostępność więzi między aromatami dań i rosnącymi kilogramami potwierdzili naukowcy Kalifornijskiego uniwersytetu. Zdradzając całkowitość eksperymentów z uczestnictwem gryzoniów, amerykańscy specjaliści założyli, że skoncentrowany zapach jedzenia, przejmowany człowiekiem jak smaczny zmienia proces opracowania kalorii przez organizm.

     W związku z tym może wystąpić nabór wagi, powiedzieli medycy. Ze słów przeprowadzającego autora badania Andrew Dillena, na funkcji wymiany substancji okazują znaczący wpływ sensoryczne systemy "Zwiększenie wagi nie zależy tylko od spożywanych kalorii, ale też od tego, jak te kalorie sprzyjają się",- utwierdza ekspert. Podczas eksperymentów z myszami wyjaśniło się, że zwierzęta z bardziej cienkim poczuciem zapachu tyli w dwa razy szybciej, kiedy spożywali tłusty pokarm, po porównaniu z myszami, czyj węch był słabszy. 

      Naukowcy polegają, że podobny wzór może przejawiać się u ludzi. Według ich teorii dla ludzi zrozumiałych do aromatów jedzenia zapach może okazać się prawdziwym prowokatorem wzrostu wagi, przyczynia się do pojawienia niepotrzebnych kilogramów. W tym czasie, ze słów ekspertów, dania z mniej wyrażającym się zapachem mogą pomóc w wojnie z niepotrzebnymi kilogramami.

Zapraszamy na  warsztaty zdrowia do Gdyni 
Emma Lange