poniedziałek, 1 października 2012

Mango to owoc, który przedłuża życie?

Mango to owoc, który przedłuża życie?

 Tak o nim mówili starożytni medycy. Zawiera bowiem takie składniki, które obniżają ryzyko zachorowania na raka, łagodzą bóle będące skutkiem różnego rodzaju stanów zapalnych w organizmie, a także pomagają w leczeniu i przebiegu takich chorób jak reumatyzm i astma. Jeśli mango jest dojrzałe, to jego owoc ma trzy kolory: czerwony, żółty i zielony. Mango jest cudownym owocem stosowanym w medycynie naturalnej do powstrzymania krwotoków, wzmocnienia pracy serca i poprawy funkcjonowania mózgu. Regularnie spożywane pomaga zachować odporność , chroni przed wirusami i przeziębieniem. Mango można stosować nie tylko jako pożywienie, ale również w kosmetyce.

Sok z owocu mango pomaga również zlikwidować opryszczkę, ponieważ zawiera składnik, który ma działanie antywirusowe. Również spożywanie go  w okresie przeziębienia czy grypy łagodzi przebieg choroby. Ten egzotyczny owoc poza wspomaganiem, także opóźnia procesy starzenia się organizmu.
Starożytna wiedza ayurveda nie radzi spożywać owoców z innymi produktami, żeby poczuć dobroczynne skutki ich działania, porównywalne wówczas do działania homeopatii.

Czy wiesz, że owoce mają wpływ nie tylko na ciało fizyczne człowieka, ale również na jego psychikę, poziom energii i zachowanie?

Oto przykłady działania niektórych owoców:

Wiśnia  - wzmacnia pole energetyczne człowieka, czyni go silniejszym psychicznie, poważniejszym

 Grusza  - czyni człowieka bardziej rozsądnym i racjonalnym, ale także powolniejszym jeżeli zjada zbyt   dużo (traci aktywność).    
                            
 Jabłko  - wzmacnia pole energetyczne człowieka i wyostrza intuicję. Człowiek staje się bardziej zdolny do analizy i konkretnych działań, staje się bardziej aktywny.  
                                                           
Śliwka  - czyni człowieka bardziej empatycznym, łagodniejszym, ale nadmiar może prowadzić do   kapryśności i litowania się nad samym sobą. 
                                                                                        
Kiwi     - to owoc dla tych, którzy chcą osiągnąć sukces materialny. Pomaga zmienić sposób myślenia i ukierunkować na właściwe podejście do dóbr materialnych.  
                                                         
Liczi    - owoc  z rodziny śliwowatych, działaniem swoim przypominający śliwkę. Otwiera człowieka na piękno, dobro, zaufanie do życia. Pomaga kobietom w problemach endokrynologicznych. 

Granat - pomaga w leczeniu chorób przewlekłych i nowotworowych. Wzmacnia psychikę człowieka, wpływa na jego umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.    
                                         
Banan - czyni człowieka bardziej ponętnym, czarującym, pomaga odbudować „most” między ludźmi.  Jeżeli żeby ktoś zwrócił na ciebie uwagę, jedz banana i myśl o nim.    
             
Porzeczka -włączając ją do swego pożywienia człowiek zaczyna konkretyzować swoje cele, bardziej je  rozumieć  i realizować je. Pokonuje przeszkody, a z charakteru znika kapryśność i lenistwo.

Morela - zdejmuje napięcie nerwowe, pomaga w koncentracji, odnalezieniu wewnętrznej     równowagi i harmonii.   
                                 
Cytryna - pomaga łatwiej znosić życiowe rozczarowania i straty, dodaje otuchy do działania aby  wygrywać i odnosić sukcesy.   

 Pomarańcza - sprawia, że człowiek staje się bardziej radosny i optymistyczny. Ten kto podświadomie  nie chce rozstać się ze swoimi problemami, narzekaniami i depresją, często ma allergiá na niego 
                                                                                                     
Kaki - oczyszcza aurę, wzmacnia pole energetyczne, dodaje energii. Jest bardzo ważny dla osób,    które dużo pracują i mają mało czasu na sen. Dodaje chęci do pracy i konkretnych działań.

Brzoskwinia - człowiek pod jej wpływem staje się bardziej romantyczny. Energia tego owocu     wzmacnia pracę prawej półkuli mózgowej, oczyszcza krew i pomaga zachować młodość.

Ananas - działa podobnie jak brzoskwinia dodając jeszcze większej pewności siebie.   
                      
Aronia  - wzmacnia pamięć, obniża ciśnienie. Zjadanie zbyt dużej ilości nie jest wskazane ponieważ   mogą wówczas pojawić się tendencje do spoglądania wstecz, wspominania i życia   przeszłością.   

Dzika róża - czyni człowieka bardziej konkretnym i odpowiedzialnym. Mobilizuje do pracy i pomaga w  osiąganiu wyznaczonych celów, realizacji trudnych zadań, egzaminach.  
             
Truskawka - wzmacnia wrażliwość i wyobraźnię, a także nasila dążenie do wiedzy.    
                     
Mango - dodaje urody, czaru, przedłuża życie; energia tego owocu pomaga otworzyć się talentom,  inaczej patrzeć na świat dostrzegając jego piękno i prawdziwe wartości.    
      
Malina - dzięki niej człowiek bardziej optymistycznie patrzy na życie, wzmacnia siły witalne, ma więcej  energii. Malina ma również właściwości rozrzedzające krew.         
         
Jeżyna - w działaniu podobna do maliny; dobrze wpływa na obszar mózgu odpowiedzialny za mowę.  Chcesz pięknie mówić ? Jedz maliny!   

Borówka i jagoda  - uspokaja, zdejmuje napięcie, złość; sprawia, że człowiek dostrzega swój     wewnętrzny świat.  Wpływa pozytywnie na organizację i spokojne tempo pracy. Wzmacnia   energię, zwalcza pasożyty, poprawia wzrok.  
                             
Winogrona - jedz i ciesz się życiem! Dają radość i chęć wspierania innych. Nie można jednak    przesadzać. Jedzenie ich w nadmiarze sprawia, że człowiek może stać się nieagresywnym     biorcą – manipulować innymi w celu osiągnięcia własnych korzyści. 
                     
Agrest - daje człowiekowi dodatkową siłę do pokonywani a swoich stereotypów i przekonań     przeszkadzających w rozwoju. Jedząc agrest wzmacniasz swoją indywidualność.
Emma Lange Ezo-Land 3


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz