środa, 5 grudnia 2012

Przeszkody, na które wskazują Wielkie Arkana


Przeszkody, na które wskazują Wielkie Arkana: (tą przeszkodę można zobaczyć w karcie na drugiej pozycji)

Mag – to nie jest czas na poszukiwanie możliwości. Możliwe są za to trudności w nowych przedsięwzięciach. Lenistwo duchowe. Napięte relacje z otoczeniem, lęk pochodzący ze świata wewnętrznego. Należy wypracować zaufanie do samego siebie.

Kapłanka – naciski z czyjejś strony (może to być presja okoliczności bądź jakiś osób). Człowiek nie widzi wyjścia z sytuacji lub też nieustannie słyszy czyjeś rady. Należy wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. Obcowanie z zawistnymi ludźmi.

Cesarzowa – niepewność siebie, wiele lęków, człowiek działa w bardzo niespokojnym tempie życia. Czyjaś (lub własna) zazdrość. Możliwe są obecnie problemy z dziećmi; nie jest to dobry czas na poczęcie. Człowiek nie dąży do twórczości.

Cesarz – lęk przed dyskomfortem fizycznym, przed trudnościami. Ciągną się jakieś problemy z przeszłości. Czyjś nacisk, czyjaś presja.

Kapłan – sądzicie, że droga na której chcecie się utrzymać bądź realizować jest właśnie waszą i należy do was; rozejrzyjcie się – to nie do końca tak. Naruszacie równowagę. Należy zastanowić się nad tym wszystkim bez emocji i wypuścić to wszystko, co nie należy do was.

Para Kochanków – nauczcie się kochać siebie. Starajcie się kończyć to, co zaczęliście. Ponownie przepracujcie sytuację – być może coś przegapiliście. Przyjmijcie indywidualność innych.

Koło – nie warto patrzeć na swoje szczęście przez pryzmat szczęścia innych ludzi; nie warto też swej przyszłości utożsamiać z powodzeniem czy niepowodzeniem, które spotkało was w jakiejś chwili w przeszłości. Pamiętajcie, że wiedza tajemna nie uchroni was od niepowodzeń, pomaga jednak z nimi walczyć.

Siła – człowiek nie bardzo chce zrozumieć to, co się dzieje lub boi się przeciwstawić okolicznościom. Nie wierzy w siebie, a działania odkłada na później. 

Pustelnik – człowiek nie robił tego co chciał. Strach przed samotnością i strach przed słowem „niepotrzebny”.  Ta osoba często zna jedynie swoją linię postępowania i staje się przez to nieszczęśliwa, nie potrafi jednak z tego wyjść.

Koło Fortuny – lęk przed tym, co nowe. Człowiek często czeka aż ktoś kiedyś będzie usprawiedliwiać się za swe czyny. Ten człowiek stawia również przed sobą wysokie cele, a nie może ich osiągnąć.

dalej ... Emma Lange - Szkola Tworczego Tarota

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz