poniedziałek, 4 marca 2013

Celtowie

ŻYWIOŁ POWIETRZE to energetyczny żywy potencjał, który aktywnie wpływa na twój system nerwowy. Jeśli rozkład Tarota lub inny pokazuje, że karty, które należą do żywiołu powietrza i jest ich większość, to oznacza, że trzeba będzie przeżyć jakiś czas w nerwowym natężeniu. Powietrze to bardzo aktywny żywioł. Wskazuje, że zmiany w twoim życiu nastąpią bardzo szybko i nie można na nie już dłużej czekać. Energia powietrza jest bardzo silna, zdolna do rozpalenia największej miłości i największej nienawiści. Kiedy wstępujesz w okres podnoszenia się energii żywiołu powietrza, to właśnie teraz wzrasta twoje napięcie, przy czym wiele spraw staje się jasnymi i klarownymi. W momencie, kiedy żywioł powietrza staje się władcą, los może dać szanse na coś ważnego. Musisz tylko ją dostrzec. Każdy okres twojego koła rocznego, wzywa do wybierania kierunku działań i intensywnej pracy, by zmienić coś w swoim życiu. Takimi okresami są waga, bliźnięta i wodnik. Żywioł powietrza pomaga podjąć decyzję i zmusza przyłożyć siłę woli, po to, by osiągnąć to, czego się pragnie. Powietrze nie obiecuje łatwego rozwiązania problemów. Możliwe, że trzeba będzie przejść przez trudne sytuacje, które przeszkadzają w twoich założeniach. W rozkładach żywioł ten przekazuje, że należy liczyć na sprawiedliwość i własny autorytet, swoja wiedzę i umiejętność wytrzymania czyjegoś naporu. Możesz osiągnąć swój cel i możliwe, że skończy się to triumfalnym wydarzeniem, ale na wiele spraw będziesz musiał spojrzeć na nowo. Powietrze, to zawsze pewność siebie, optymizm, rozwiązanie problemów, ale przez walkę. To również pogrążenie jakby w niższym poziomie własnego ja i podróż duchowa, która przechodzi od dołu do góry. Umiejętność połączenia znaczenia symbolów i wytłumaczenia
 ich należy do człowieka, u którego żywioł powietrza w horoskopie jest prawidłowo ustalony. Powietrze wskazuje, że stosunki mogą się już wyczerpać i trzeba wznieść je na nowy poziom, albo je zakończyć. Jeśli w rozkładach systemów symboli (szczególnie można zobaczyć to w Tarocie lub ogham) pojawi się dużo znaków związanych z tym żywiołem, to nie warto trzymać się tego człowieka. Po prostu twój czas z tą osobą już się skończył. Żywioł powietrze pokazuje, że za każdym niepowodzeniem stoi sukces. Trzeba tylko dostrzec w negatywnym położeniu coś dobrego i nigdy nie kończyć walki. Przyjmuj to, co jest trudne, co jest nieuniknione, a  wtedy na pewno czeka cię wygrana. Nie używaj metod, które już stosowałeś, zaufaj zbiegom okoliczności i Bogu. Stereotypy będą złamane i poprzednie modele myślenia okażą się nie do końca wiernymi. Trzeba będzie inaczej spojrzeć na świat i właśnie w tym jest sedno w działaniu tego żywiołu. Wydaje ci się, że stała się katastrofa i cały twój świat, który był do tej pory dla ciebie znajomy, uległ zniszczeniu. To nie jest tragedia. Osoba spod żywiołu powietrza albo jakiś zbieg okoliczności zawierający wiele symboli z tego żywiołu, uświadomią ci, że jest inny, lepszy świat i musisz się teraz do niego dostosować. Wszystko będzie nagłe i nieprzewidywalne. Powietrze, to bardzo silna i mocna energia, która działa na psychikę i system nerwowy.
 Starożytni Celtowie twierdzili, że najwyższe szanse na sukces przynosi wiatr. Jeśli chcesz osiągnąć szczęście, musisz pracować z energią powietrza. Uważano, że siłę wiatru mogą zmniejszyć olbrzymie kamienie-głazy, które potrafią rozmawiać z wiatrem, ponieważ znają jego mowę. Jeśli chcesz uspokoić swój system nerwowy, to zatrzymaj się przy takim kamieniu. Powietrze kieruje systemem nerwowym i kamień może uciszyć twój wewnętrzny wiatr. Sądzono, że liczba 5 jest utożsamiana z żywiołem powietrza. Żeby uspokoić mocny wiatr, kobiety zakrywały głowy dużym szalem i niosły do kamienia 5 rzeczy: jajka, mleko, nóź (nigdy nie używany), chleb i gałązkę jemioły. To wszystko miało uspokoić wiatr. Ten rytuał możesz zrobić w medytacji, to bardzo dobry sposób na uspokojenie, zwłaszcza dla osób, które mają skłonność do depresji.
Inny celtycki rytuał pomagający spełnić życzenia - rozpal nieduże ognisko z sosnowych i brzozowych gałązek. Kiedy ognisko rozpali się, wrzuć szczyptę mąki jeśli chcesz, by coś do ciebie przyszło. Jeśli chcesz czegoś się pozbyć do ogniska wrzuć szczyptę ziemi i  wypowiedz słowa: „wietrze ja twoją siłę znam i tobie marzenia swe oddaję, pomóż mi rozwiązać…”(podaj swój problem). Potem podaruj dla wiatru prezent, zostaw go przy ognisku, po czym zagaś ogień i odejdź, nie rozglądając się za siebie.
 Medytacja na  4 wiatry – zwróć się do północnego wiatru. On może zamrozić złe sytuacje, choroby, złe kontakty. Stań twarzą do północnej strony i poproś o swoje pragnienia. Najlepiej załóż oficjalne ubranie w kolorze  ciemnoniebieskim i połóż obok kawałek lodu. Obróć się do wschodniej strony, załóż białe ubranie i zawołaj wschodni wiatr. Połóż chleb, wiatr pomoże zmienić twoje życie na lepsze. Podpowie mądrą myśl i wskaże jak rozwiązać problem w sferze biznesu. Jeśli interesuje cię miłość, to zwróć się do południowego wiatru, on rozpali miłość w twoim życiu. Musisz nałożyć coś czerwonego i zapalić świecę. Jeśli masz kłopoty z urzędami, szefostwem, to poproś o pomoc wiatr zachodni. Nałóż coś fioletowego, przy nogach połóż zieloną gałązkę.
 Może to niektórym wydawać się zabawne, ale lepiej nie kpić z mądrości przodków. Spróbuj wykonać te rytuały, może uda ci się coś zdobyć, może wiatr rozwieje wszystkie napotkane przykrości i przyniesie ci powodzenie. Życzę sukcesu!
 autor Emma Lange

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz