środa, 20 marca 2013

Celtyckie tradycjiCHOINKA

          Wiosenne przesilenie, wiosenna równowaga.

W miesiącu marcu każdego roku następuje przełom ; w przyrodzie, w naszych organizmach, przychodzą nowe energie, nowe moce. Łączą się granice życia i śmierci, miłości i nienawiści, namiętności oraz umiarkowania. Druidzi uważali, że to okres ludzi, którzy przypłynęli na statkach, wychodzą ze swojego świata i wytwarzają niewidoczne nici, którymi pokrywa się ziemia. Następuje nowa energia życia i przychodzi nowy świt. Jeśli matka ziemia jest niezadowolona, zła to wiosna nie przyjdzie szybko. Dlatego również odczuwasz brak sukcesu, w duszy człowieka gaśnie miłość. W marcu druidzi przygotowywali ziemię na przyjecie nowej energii, robili rytuały.

Każdy z nas może i powinien to zrobić przygotowując się na powitanie nowego i otworzyć swoje serce na pozytywne wydarzenia. Najprostszym sposobem jest zapalenie świecy. Najlepiej rytuał ten wykonać w wigilię poprzedzającą 1-szy dzień wiosny. Na świecy wygrawerować należy swoje imię, a obok postawić znak OGHAM.

- jeśli chcesz ochronić się od negatywnych energii ; na żółtej lub pomarańczowej świecy napisz swoje imię a obok postaw symbol jarzębiny, zapal świeczkę i przystąp do rytuału. Jarzębina da Ci potężną ochronę i moc.
- na miłość zastosuj różową świecę i narysuj na niej oghamiczny znak płaczącej wierzby. Poproś ją o romantyzm, uczucia, wytrwałość, dobre stosunki.
- jeżeli pragniesz odnieść sukces i popularność na zielonej świecy wyryj znak jesiona. To drzewo pomaga odnaleźć pewność siebie, sławę i właśnie popularność
- natomiast jeśli chcesz zwyciężać, odnaleźć dodatkowe siły i zdrowie to użyj do tego czerwonej świecy i narysuj na niej znak olchy. Poproś to mocne drzewo, aby pomogło odnaleźć Ci sukces, pomogło zwyciężać przeszkody i chronić przed zazdrośnikami.
- zapalenie fioletowej świecy z narysowanym znakiem głogu da Ci życie bez trwogi, lęków i wstrząsów. Aura tej świecy ochroni Cię od życiowych złych niespodzianek, złych mocy i energii.

Możesz także upiec ciasto i jego okruszkami nakarmic ptaki, co napewno przyniesie sukces i radość. Dzień równowagi można nazwać dniem oczyszczenia, dlatego koniecznie przeproś tych, których obraziłeś, a wrogom swoim po prostu wybacz. Celtowie bardzo wierzyli w los i karmę. Jeśli nie chcesz mieć długów, nie chcesz kontaktów z niewłaściwymi osobami wybacz im i umieść znak pogodzenia. Zawieś na brzozie czerwoną kokardę, która oznaczać będzie pogodzenie i wybaczenie tym, którzy Cię zranili. Celtowie wierzyli, ze w tym dniu przylatują do brzozy duchy w postaci pięknych ptaków i zberają czystą energię, pomagają odnależć duszy spokój.

Wszystkie te rytuały zadziałają u człowieka, ktorego cechuje duchowa czystość. Jeśli natomiast kogoś oszukasz, zranisz, komuś zazdrościsz, czy też gromadzisz negatywne emocje to rytuał po prostu nie będzie miał siły zadziałać. Złota energia "Dzieci Danu" nie będzie w stanie przebić się przez te trudne moce.

W tym roku za drzewo sukcesu uważa się JODŁĘ czyli po prostu choinkę. Jeśli będziesz nosił jej znak przy sobie to zapewnisz sobie sukces i karierę. JODŁA pomaga osiągnąć szczyt kariery, lepsza pracę, wspaniałe mozliwości zawodowe. Rozwiązuje także długi karmiczne z ludżmi, którzy przeszkadzają Ci w życiu. Energia tego drzewa pomoże rownież wybudować dobre stosunki i kontakty z ludżmi. Choinka mówi o tym, ze trzeba umieć podejmować ryzyko, dążyć do zwycięstwa, do realizacji swoich celów i rozwoju. Rozwój to ruch i dlatego nie warto tylko pochłaniać wiedzę, ale trzeba ukształtować ją na odpowiedni kierunek. Choinka również ostrzega ; jeśli bedziesz kogoś krytykował to fortuna odwróci się od Ciebie i przyniesie pech.!

Drzewo te pomaga też dokonać odpowiedniego wyboru. Należy słuchać głosu serca i tworzyć swoją drogę. W życiu społecznym jodła wzywa do emigracji, przemieszczeń, wyjazdów, nowych kontaktów. Przyjść może taka energia, ktora zniszczy takie pojęcia jak; nacja, rasa, religia. Energia jej patronuje mieszanym " więżniom partnerstwa". Należy równiez liczyć się, ze obcokrajowcy, języki obce będą odgrywały ogromna rolę. W zyciu osobistym może pojawić się miłosna pokusa. Lecz nie należy tracić głowy, bo sprzyja to powstaniu trudnych karmicznych węzłów i problemy będą trwać bardzo długo. Stosunki bedą rozwijac się lepiej, jeśli podchodzić do nich będziemy spokojnie, umiarkowanie, powoli. Procesów nie wolno przyśpieszać, pozwolić trzeba na głębsze poznanie człowieka. Natomiast w stosunkach, które się umocniły używać należy metod tradycyjnych. Kobieta spełnia rolę kobiety, a mężczyzna rolę męską. Pary, które tworzą związek przyjacielski to bardzo dobrze, ponieważ wspolne zainteresowania, hobby mocno wiążą i umacniają relacje.

Gdy pojawia się pytanie o zawodowe aspekty to teraz lepiej popracować nad założeniem nowej firmy  prawidłowej reklamy, odpowiednio dobierając słowa, ponieważ jodła bardzo mocno związana jet właśnie ze słowem. Dobrze będzie wiodło się tym, którzy piszą książki. Szukajcie wydawnictw, umawiajcie się na rozmowy, zgłaszajcie swoje prawa.

Na osiągniecie finansowego sukcesu trzeba pogodzić się ze swoimi rodzicami, bo duchy rodu pomogą Ci stanąć na nogi i poczuć się pewniej. Ogromną role odgrywa słowo. Nie wolno kłócić się, obrażać kogoś i nie używać przekleństw. Jeśli w tym okresie pojawia sie alergia lub aktywują się choroby infekcyjne to znaczy, że zniszczyłeś równowagę, osądziłeś lub pozazdrościłeś komuś.
JODŁA to drzewo z malutkimi kolcami, będzie z nami do lata i dlatego zdążymy wszystko zmienić, postawić na swoje miejsce, wpuścić nowe energie. Wówczas przeszkód będzie mniej a radości dużo więcej.

Szkola Celtyckie Mądrości  http://www.emma-l.net/index_pliki/Page6013.htm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz