czwartek, 13 czerwca 2013

Celtowie

LETNIE PRZESILENIE

Jednym z najważniejszych świąt celtyckich był dzień 21-go czerwca - dzień letniego przesilenia. Święto to kryje w sobie coś bardzo tajemniczego. W tym czasie duchy przodków mogły darować ludziom sukces, szczególną siłę i moc. Astronomicznie jest to zjawisko, kiedy słońce przechodzi przez centrum punktu ekliptycznego znajdującego się najdalej od Ekwadoru. W tym momencie czyli 21-go czerwca następuje rozkwit wszystkich życiowych sił przyrody, otworzenie "słonecznej bramy", a niebiosa obdarowują człowieka wspaniałą energią. To potężna moc, która poruszyć może wszystko co stoi w martwym punkcie. 

W tym czasie człowiek ma poczucie, ze jest częścią wszechświata. Energia tego dnia pomaga człowiekowi zmienić kierunek sytuacji, poszerzyć przestrzeń i otworzyć tę sferę, która do tej pory była zamknięta. Ten dzień należy koniecznie spędzić w zgodzie i harmonii. Trzeba koniecznie wybaczyć stare urazy, pretensje, bo to jedynie przeszkodzi w dostarczeniu nowej energii. To dzień o nadzwyczajnych właściwościach, który pomaga człowiekowi adoptować się do różnych sytuacji, spojrzeć na nie z innych stron i ujrzeć to co podstawowe. Są to bardzo jaskrawe i szybkie energie. Można je porównać do zmiennego wiatru, który wszystko zmienia i rozbudowuje.
W tym dniu Celtowie wykonywali rytuał mający na celu przekazywanie Bogom swoich życzeń i prosili ich o spełnienie. Składali im takze w tym celu ognistą ofiarę.

Spróbuję nauczyć Ciebie tego  rytuału, dostosowując go oczywiście do dzisiejszych, nowoczesnych czasów. Może będziesz miał ochotę, aby go przeprowadzić...? Jesli masz pragnienie uzyskać dodatkową energię zachęcam Cię gorąco.

Narysuj trójkat, a w jego kątach postaw świece. Góra trójkąta oznacza Bogów, po stronie prawej jesteś Ty, a lewa strona to Twoje życzenie. Nastepnie przygotuj 3 kartki. Na pierwsze kartce napisz swoje życzenie, na drugiej swoje imię, a na trzeciej narysuj znak słońca. Wejdż w środek trójkata i wyobraż sobie jak Twoja sytuacja zmienia się tak jak tego pragniesz. Potem spal wszystke kartki wg. kolejności. Na początku karkę z życzeniem, w drugiej świecy, która jest odbiciem Twojej duszy kartkę z imieniem, na nastepnej świecy znak słońca. Przy świecy oznaczającej Bogów połóż znak Ogham ; brzozę i dąb.

Przy świecy, ktora odbija Twoją duszę połóż znak głogu, natomiast koło świecy życzenia ułóż znak jodły i czarnego bzu. Powierz żywiołowi ognia wszystkie kartki, podziękuj Niebiosom za to, że Cię wysłuchano, a popiół rozsyp w powietrzu. Wyobraż sobie teraz, że wszystko jest w mocy Wyższej Woli i bądż pokorny i cierpliwy. Pamietaj jednak, że Twoje życzenia nie mogą być skierowane celem czynienia zła dla innej osoby. W przeciwnym razie wszystko zwróci się przeciwko Tobie. Tylko czyste szlachetne intencje mogą być kierowane w rytuale.

Pamiętajmy zatem, że energia tego dnia jest wspaniała. Możesz w tym dniu także  zacząć ćwiczenia szczególnie dla zdrowia kręgosłupa, które zdejmą napięcie z pleców. Właśnie on jest Twoją anteną i pierwszy przyjmuje kosmiczne energie. Aby osiągnąć sukces i szczęście Celtowie rysowali na ciele znak słońca i wierzyli w jego moc. Przeprowadż zatem ten rytuał z radością. To piękne uczucie , którym możesz podzielić się ze wszechświatem.

 Pamiętaj! : martwy proces odnajdzie swój kierunek a sytuacja napewno się poprawi. Bądż na to gotowy! Pożegnaj się także z iluzjami. Ciesz się z tego, a ujrzysz swoją drogę taka jaka jest, ponieważ naturalność to niezbędna część procesu doskonalenia się,  

autor Emma Lange
www.emma-l.net 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz