wtorek, 20 sierpnia 2013

8 Mieczy - artykuł promujący Kurs Tarota Emmy Lange, dostępny w programie nauczania Akademii Nauk "Krzeczot" 
Karta na pierwszy rzut oka wskazuje na ograniczenia. Zbiegi okoliczności narzucają się i pozostawiają swój ślad. To zbiegi okoliczności decydują dokąd mamy zmierzać, co robić i jak ustanawiać priorytety. Wolność samego człowieka praktycznie nie odgrywa żadnej roli. Jest niezbędna wyłącznie do tego, aby wypracować w duszy cierpliwość. 

W psychologii 8 Mieczy wskazuje na to, że człowiek teraz jest zdolny do wysokiej wrażliwości. Intuicja może mu pomóc w elastycznym podejściu do zbiegów okoliczności i umocnieniu mentalnego pola. Na poziomie energetycznym skupia się cała siła. Dusza pragnie zbuntować się i zmienić to, co los próbuje mu narzucać. W okresie, na który wskazuje karta, człowiek nie chce być takim, jakim chce go widzieć społeczeństwo. 

Dodatkowo można zaznaczyć, że w danym okresie będziemy spotykać ludzi, którzy są ślepo zapatrzeni w siebie i trudno będzie im cokolwiek udowodnić, namówić czy też zmienić coś w losie. Oprócz tego zawsze będą mieli rację. Nie warto zmuszać ich do tego, aby patrzyli na świat Waszymi oczami. Pamiętajcie, że każda dusza rozwija się swoim tempem. 

W prognozowaniu kluczowym słowem jest skomplikowana sytuacja. W danym okresie, na który wskazuje 8 Mieczy, może wydarzyć się coś sensacyjnie nowego, z czym nigdy nie mieliście do czynienia. Można powiedzieć, że ten okres zaskoczy Was otwarciem, nowościami, sensacjami, ale będą one początkowo zapędzały Was w ślepą uliczkę. 

Jeśli interesują Was relacje, karta ta radzi, abyście nie oczekiwali od partnera kroków, zmierzających do podjęcia poważnej decyzji. Jeżeli nagle coś się wydarzy, oznacza to, że do takiego zachowania doprowadziły nie uczucia a znów te same zbiegi okoliczności. 8 Mieczy wskazuje na to, że w tym czasie możecie mieć wątpliwości odnośnie uczciwości partnera wobec Was i odwrotnie. Konflikty mogą również zrodzić się na gruncie tego, że skończył się etap nowości w Waszym związku. Możliwe, że uda się zachować relację, lecz z trudem zdołacie przywrócić psychiczny komfort i czerpanie przyjemności z komunikacji. Kompromis jest możliwy, a relacje ustabilizują się, lecz partnerzy przez jakiś jeszcze czas mogą czuć się obcymi dla siebie. 

Jeżeli pytanie dotyczy biznesu, to tu ważnym słowem jest współpraca. Aby Wasz biznes ruszył do przodu musicie rozwijać nowe kontakty i świeże idee. Zacznijcie od umocnienia swoich pozycji w najbliższych kręgach, wśród firm i ludzi, których już znacie i którzy znają Was. A potem, przy intensywnej pracy, Wasza popularność zwiększy się. Ważna informacja sama Was znajdzie, a Wy będziecie wiedzieli, co jest ważne. Może niekoniecznie będzie to dla Was miłe, ale możliwe, że nieco zmieni cel i kierunek Waszej pracy. 

Na początku każdego rozkładu i pytan ia o przyszłość, 8 Mieczy mówi o tym, że los może postępować niespodziewanie. Należy przygotować się na to, że traficie na takie zbiegi okoliczności, do których ciężko będzie się przyzwyczaić. Należy jednak przyzwyczajać się, ponieważ to przeminie. Czy pozostawi po sobie jakiś skutek czy nie wskażą następne karty.

Jeśli 8 Mieczy wyszła w rozkładzie jako karta przeszłości, należy przeanalizować to, co się wydarzyło i rozważyć wszystkie za i przeciw. Napięte sytuacje, które wówczas miały miejsce, mogły doprowadzić do zmęczenia i problemów ze zdrowiem. Życie zmusiło Was do tego, abyście podporządkowali się zbiegom okoliczności. Możliwe, że musieliście stłumić w sobie jakieś uczucie, zapomnieć o celu. Możliwe, że zraniła Was bardzo czyjaś krytyka i teraz ciężko Wam odzyskać pewność siebie. Możliwe, że milczeliście tam, gdzie chcieliście coś powiedzieć lub nie zdążyliście porozmawiać z kimś o czymś ważnym. 

W sytuacji, w której karta jest odwrócona lub otoczona negatywnymi kartami, to po pierwsze musicie odstąpić od zasad i stereotypów, które sami wymyśliliście. Po drugie nowy model albo propozycja może stać się bezsensownym i nie musicie podejmować się tego dzieła, które Wam proponują. Logiczna decyzja jest teraz ważniejsza niż ta, którą podpowiada Wam intuicja. Wewnętrzny niepokój bierze się z tego, że stare metody już nie działają w nowych okolicznościach. Nie zdołacie doprowadzić wszystkiego do końca. Wyjazd nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Następuję trudności w osobistych relacjach. Zapragniecie wyrazić siebie, lecz nikt Was nie usłyszy. 

Akademia Nauki Krzeczot

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz