poniedziałek, 2 marca 2015

Święto wiosennego przesileniaŚwięto wiosennego przesilenia


      21 i 22 marca druidzi obchodzili święto wiosennego przesilenia. Uważano, że w tym momencie duch ziemi wyrywa się na zewnątrz, a ziemia zaczyna pokrywać się światłem i wypuszczać energię płodności. Duchy wytwarzają okrycie, żeby przykryć ziemię, by dawała lepszy urodzaj. Niektóre rośliny zaczynają przebijać się na powierzchnię. One są jeszcze bardzo małe, ale pokazują, że życie jest ważne i trzeba o nie walczyć. 

Szczególne znaczenie ma jajko, które symbolizuje życie, zwyczajne życie na ziemi. Jest również symbolem świata, który musi nastąpić wraz z nadejściem ciepłych dni. W te święta druidzi robili obrzędy obudzenia duchów, których zadaniem było pomagać w przebudzeniu wiosny i potem w  stworzeniu urodzaju. Druidzi w tym celu wzywali małych pomocników, którzy wnosili życie w nasiona roślin, budzili korzenie drzew  i zdejmowali zimowe okrycie z lasu.

W tym okresie wszystko znajduje się w pobudzonym stanie, ale nie wszystko jeszcze może odnaleźć swój kształt. W związku z tym można zebrać energię, skoncentrować ją i potem ukierunkować w prawidłowym kierunku. Jeśli masz jakieś idee, to możesz przygotować rytuał,  który wcieli twoje idee w życie i zrealizują się one w ziemskich i boskich strefach. Możesz ten rytuał wykonywać przez kilka dni. On pomaga zrozumieć głęboki sens twojego pomysłu i uregulować detale. Duchy wypełnią życiem wszystkie twoje działania, ale pod warunkiem, jeśli będą skierowane  na dobro.  

Rano 20 marca weź jajko, 3 świece, szklankę z wodą. Pokłoń się na wschód i wyobraź sobie, jak od strony wschodzącego słońca podążają dobre duchy radości. Potem ukłoń się na zachód i niech stąd przyjdą dobre duchy, które pomogą uwierzyć w siebie. Następnie zwróć się na północ i zawołaj duchy pokoju-stróże, które nie pozwalają ciemności zbliżyć się ku twojemu życzeniu. Koniecznie ukłoń się duchom południa, które pomogą ci iść dalej realizować twoje marzenia. Zapal świece, wypowiedz na głos to, o czym myślisz, wyjaw wszystkie swoje chęci  i marzenia. Skoncentruj się na tym, że siła, która znajduje się w jajku, wychodzi z niego, otacza całe twoje marzenie, wzmacnia je i w końcu je spełnia. Potem narysuj na jajku płaską spiralę i zakop jajko w ziemi. Twoje marzenia będą wyrastać z ziemi wraz z roślinnością i drzewami. I wszystko spełni się w swoim czasie. 

Rano po obudzeniu zwracaj się na wschód, ku dobrym siłom, które mogą podarować ci nową energię. Niech ten rytuał pozwoli wypełnić się twojemu ciału zdrowiem. Na drzwiach swojego domu z zewnętrznej strony możesz narysować liść dębu i cyfrę 7. Te symbole oznaczają, że mogą nastąpić bardzo dobre zmiany wraz z nadejściem wiosny. Święto wzywa każdego człowieka, by stał się generałem własnego losu, by nie bał się trudności  i przechodził szlachetnie wszystko, co jest w życiu. Podczas święta wiosennego przesilenia należy nosić złoto aż do maja.

      Święto, które nastąpi w tym roku, daje siłę spłacić wszystkie swoje długi i zacząć wszystko od zera. Nie można lękać się, tylko należy wierzyć w samego siebie. 
szkola Ezoteryki Emma Lange
www.emm-l.net 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz