wtorek, 21 kwietnia 2015

Celtyckie Swieto                                                             
 Święto Beltain

      Starożytni Celtowie obchodzili to święto w okresie od 1 do 10 maja. W tym czasie ludzie otrzymywali błogość od wyższego świata i szansę, by coś naprawić w swoim losie. I właśnie teraz możesz zrobić poważne kroki, podjąć poważne decyzje, wziąć na siebie odpowiedzialność za to, co powstaje w twoim życiu. Nadszedł czas na pracę nad sobą, przetopienie swoich negatywnych cech charakteru i z nową świadomością wejść w życie. Legendy mówią o tym, że zaciera się granica między elfami a ludźmi. Bogowie (lub elfy) według celtyckiej mitologii nie wtrącali się w sprawy ludzi. Robili to, dopiero kiedy granica pomiędzy światami się zacierała i mieli możliwość przejawiać siebie.

Najważniejszy elf, którego potem uznano bogiem miłości-Aongus wzywa do wielkiej miłości. Obdarowuje ludzi energią miłości i namiętności. Do niego można zwrócić się, by wskazał tego człowieka, którego tak naprawdę potrzebujesz. 

Można w tym celu zrobić rytuał. Zapal na oknie różową, białą i złotą świecę i medytuj na ich płomień, przekazując swoje marzenia i poproś, by przyszedł taki człowiek do twojego życia, z którym możesz stworzyć szczęśliwy związek. W rytuale można też użyć pachnidełek i oleju różanego na ciało. Boga Aongusa często porównywano z Erosem greckim, ale to nie jest do końca trafne porównanie, ponieważ to Aongus pomagał znaleźć ludziom miłość na całe życie.

Jeśli Aongus będzie uważał, że ktoś jest ci potrzebny, on powie ci, kto jest dla ciebie wybrany i da ci znak. Nie wszystkim jednak on pomaga, ponieważ on uważa, że miłość to szczególny dar i trzeba umieć prawidłowo nim zarządzać. Kto ten dar roztrwonił, nie jest wart otrzymać wszystko szybko i z łatwością. Aongus był kochanym dzieckiem, grał na harfie, śpiewał o miłości, by ludzie słuchali melodie i swoje serca wypełniali marzeniami i potem dalej przekazywali uczucia. On chce połączyć ludzi między sobą. Jeśli on pocałuje człowieka, to jego dusza roztopi się i wtedy ze swoja miłością spotka się wcześniej. Aby Aongus zwrócił na ciebie uwagę, musisz otworzyć okno, zaprosić go i umieścić w oknie przedmioty, które kojarzą się z miłością. 

Energia tego święta jest mocna i doprowadza do transformacji. Siła będzie włączać się, omijając twoją wolę. Wszystkie sytuacje, które już dojrzały, będą gotowe wyjść na powierzchnię. W związku z tym należy czekać na wybuch wydarzeń. Sens tej energii jest w tym, by wyjść na zewnątrz, transformować siebie. Jednak energia uwalniać się będzie różnie-jako miłość i być może jak nienawiść. Wsłuchuj się w to, co mówi twoja podświadomość, zwracaj uwagę na swoje odczucia. Najważniejsze jest, by czuć i zrozumieć samego siebie, podchodzić świadomie do swoich programów, schematów i przyzwyczajeń oraz rozumieć, dlaczego jest tak a nie inaczej. To zrozumienie pomaga iść dalej w mentalnych zmianach. Ciężar w mentalnym polu mogą stwarzać niezakończone zadania i obietnice, które mogą ciągnąć się nawet z poprzedniego wcielenia.

Kto pracuje z celtyckimi symbolami, może spróbować znaleźć swoje programy podświadomości w meta-kartach. 

One dobrze powiedzą o tym, co blokuje działanie i co przeszkadza w ruchu do przodu.
Rytuały mogą pomóc ci, żeby naładować cię  energią  i ukierunkować twoje pomysły na spełnienie rezultatu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz