czwartek, 13 lipca 2017

Naukowe wiadomosci - obrone od migreny!Obronę od migreny daje ciąg do nowych wrażeń. Nie warto walczyć Nie warto walczyć do tabletek przy każdej objawie migreny, jak polecają naukowcy. Znieczulający leczący efekt dają wrażenia i intelektualna ciekawość. Chęć otrzymywać nowe wrażenia poniża ryzyko migreny, jak pokazało badanie naukowców z Semmelweis University w Budapeszcie. Zdolność naruszać przyzwyczajoną rutynę zapobiega bóle głowy wśród ofiar depresji. Jednak neurotyzm (unikalność charakteru, powiązana z nerwowością i drażliwością) zwiększa ryzyko migreny. Autorzy badania mówią, że ludzie, odkrycie do nowych wrażeń, dostają obronę przed bólami głowy. 

Wyniki badania ofertują bardziej głębsze zrozumienie psychologicznych podtekstów migreny, a także pomagają w rozpracowaniu nowych strategii jej profilaktyki i leczenia. Węgierscy badacze przeanalizowali więź pomiędzy wyjątkowościami charakteru człowieka, migrenami i obecnością depresji u więcej niż 3000 ofiar tej psychicznej choroby. Depresja dawno była powiązana z podwyższonym ryzykiem migreny. Uczestników badania dobrali w grupy w zależności od ich otwartości, ekstrawertości, neurotyzmu i innym właściwościom charakteru.

 Wyniki pokazali, że największe odkrycie ludzie znacząco rzadziej stykali się z migrenami. Efekt obronny okazywali takie właściwości charakteru, jak intelektualna ciekawość, aspiracja do nowych wrażeń zamiast rutyny i artystyczne ciekawostki. U tych uczestników badania pokazali maksymalnie wysokie oceny po skali neurotyzmu, ryzyko migreny było także największym. Autorzy badania nie mogą powiedzieć, jakim sposobem ciąga do nowych wrażeń poniża ryzyko migreny u ofiar depresji. W pełni ewentualnie, że ta unikalność charakteru mówi o jakiś rysunkach w pracy mózgu, który bronią od bólu głowy.
Duzo innych wiadomosci mozna sie dowiedzic na spotkaniach  Skype i Warsztatow o zdrowiu w Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz