poniedziałek, 3 grudnia 2012

Prognoza runiczna na 2013 rok
(obrazek od uzużytkownika LUNA)
 
Prognoza runiczna na 2013 rok

Skandynawska runa TEIHWAZ – to silna runa, która niesie męską energię i wnosi nowe idee i świeży wiatr do życia. Energia tej runy napełnia nas i nasze życie różnymi niespodziankami. Ona będzie zmuszała do przejęcia inicjatywy i doprowadzania do końca wszystkiego, co zostało rozpoczęte. Jeśli chcesz zachować miłość, to musi ona być oparta na partnerstwie, gdzie istnieje równoważny wkład dwojga ludzi. Przejawianie egoizmu doprowadzi do samotności. W tym roku mniej odczuwalny będzie wpływ karmy. Mocniej odczujesz wpływ misji. Nie tylko przeszłość będzie wywierać ciśnienie, ale i przyszłość czasami stworzy warunki, które wydają się karmicznymi, ale tak naprawdę próby i niezbędne egzaminy będą pojawiały się dla stworzenia lepszego jutra. W tym roku dla każdego będzie jasno świeciła gwiazda prowadząca, musisz podążać za nią i wierzyć w zwycięstwo, wówczas osiągniesz to, co chcesz. Wątpliwości zmuszą do cierpienia i nie pozwolą energii znaleźć wyjście. Właśnie teraz niebiosa otwarcie z tobą rozmawiają, przy czym głos będzie słyszalny już od października 2012 r. Przelew mocnej energii skończy się w marcu. To jest wymowa niebios, początek do działania i teraz musisz coś zrobić z tą energią. Powinieneś zabrać się za swoje dzieło. Rozstań się ze wszystkim co stare, pozbawione smaku i pożegnaj się z tym bez żalu. Musisz konkretnie określić, co jest dla ciebie niezbędne, a co nieważne. Załatw to raz na zawsze. Jakiekolwiek zwycięstwo kupuje się ceną ofiary. Świat teraz stracił równowagę, wszystko zmienia się, należy wstrząsnąć światem, by otrzymać nowe kształty. Negatywne wiatry przyniosą ciężar. W niektórych ludziach obudzi się chęć wydawania rozkazów i wdawania się w konflikty. Im więcej negatywów wyślesz w świat, tym większym kijem dostaniesz po głowie. Musisz chronić wierność swoim ideałom, to pomoże ci wytrzymać trudne sytuacje.

Słowiańska runa KOŁO – teraz w ludziach rozbudzi się ich emocjonalny świat. Swoje uczucia będą wyrażać w coraz bardziej dramatyczny sposób. Tragedia dotknie tych, którzy nie będą żyć zasadami kosmosu. Pierwsze światowe reformy zaczną się w rodzinach. Już istnieją bunty, demonstracje i protesty w sprawie związków jednej płci. Ludzie stają się coraz bardziej wrażliwi i będą szukać na swojej drodze podobnych do siebie osób, czy to w przyjaźni, w miłości czy koleżeństwie. Poszukiwać będą partnera, który myśli tak samo, postrzega wszystko w podobny sposób. Jeśli więcej będzie ludzi dzielić niż łączyć, im więcej będzie różnic w zasadach życiowych, to partnerstwo, przyjaźń czy koleżeństwo długo nie potrwa. Koło wzywa do szlifowania swoich talentów. Nie chowaj ich, pokazuj je światu. Stopień bezlitosnego postępowania wrogów określa się stopniem wewnętrznego egoizmu. Musisz pozbyć się wewnętrznych negatywów. Otwierając energię twórczości, będziesz lepszym człowiekiem. Jeśli masz jakieś długi, to przede wszystkim musisz spłacić je matce. Wszystkie karmiczne przejawienia dobre czy złe, będą rozpalać się lub wygasać pod wpływem macierzyńskich energii lub energii rodu matki. Swoje niepowodzenia, pomyłki szukaj w tej linii, wybaczając swojej matce, jeśli jest to niezbędne. To uwolni nową energię do życia. Bądź bliżej swojej matki, żeby odnaleźć oparcie. Niebezpieczne w tym roku mogą być uczucia wątpliwości, niepewności, chęć schowania się od problemów, powracanie myślami do przeszłości i porównywanie przeszłości z teraźniejszością. Wszystko będzie negatywnymi warstwami odkładać się w psychice, stwarzając warunki do rozwoju chorób. Koło kręci się do przodu, dopóki nie znajdziesz swojego punktu oparcia. Idź i nie zatrzymuj się, chroń siebie i swoich bliskich. 

Runa germańska EOH- stare korzenie spróchnieją, stare dęby przewrócą się, ale na ich miejscu  wyrosną nowe drzewa. Runa wzywa do syntezy, twórczości, przypomina, że wojna jest bezsensowna, rany mogą długo krwawić. Jeśli jest możliwość uciec od konfliktów, to lepiej to zrobić teraz. Niezaprzestanie walki i konfliktów doprowadzi do trudnych spraw. Psychika ludzi jest teraz bardzo wrażliwa, a czas zmian zawsze osłabia. Wielu ludzi poczuje jakieś mistyczne rezonanse, niektórzy zaczną leczyć, uzdrawiać, słyszeć głosy, rozmawiać z pozaświatem. Każdy dla siebie zostanie magikiem, ale nie dla wszystkich los każe dojść do końca i zostać tym, kim powinien być. Wszystko będzie określone wewnętrzną pracą, pracą myśli, czystością myśli, umiejętnością tworzenia, a nie kopiowaniem tego, co było już powiedziane. Taki nacisk energii wytrzymają ci, którzy potrafią stwarzać nowe kształty. Nie oczekuj  spełnienia życzeń na poziomie światowym w pierwszej połowie roku. Świat nie zapewni dobrych zarobków i innych twoich wielkich oczekiwań. Pamiętaj o rytuałach, teraz są bardzo aktywne. Ich energia pomoże ruszyć dzieło, otworzyć nowe źródło energii. Szaman też jest żołnierzem, tylko walczy we wszystkich światach:  w fizycznym i duchowym. Zostań szamanem, stwórz swój świat, wtedy utrzymasz się na falach życia. 

Celtycki Ogham CZARNY BEZ – jeden z najbardziej mistycznych symboli. W krzewie czarnego bzu żyje dobra wiedźma, która wszystko wie i wszystko widzi i wie kto, jaką drogą powinien iść. Musisz omijać szerokim  łukiem wszelkiego rodzaju pokusy, które będą czyhać na ciebie w tym roku. Siła tych pokus będzie olbrzymia. Jeśli będziesz w stanie to wytrzymać, to zasłużysz na miano bohatera. Jeśli nie, to twoje życie popłynie w nieprawidłowym kierunku. Będzie pojawiała się chęć oszustwa, kradzieży (nie tylko pieniędzy, ale także cudzego męża, żony, czyjejś idei..) czy chęć ukrycia przed kimś czegoś ważnego. Po prostu należy być uważnym. Nic nie zyskasz na cudzy rachunek, w perspektywie tylko tobie będzie gorzej. Czarny bez, to symbol początku i końca jednocześnie. Znak ten znajduje się teraz w żywiole wody, co oznacza, że psychika, uczucia, emocje ludzi będą bardzo wrażliwe. Pierwsza połowa roku będzie niedobra dla inwestycji. Wydawać się będzie, że wszystkie sprawy idą powoli i trudno. W drugiej połowie roku niektórzy z was poczują ulgę, ale część z was pozostanie w narzekaniu na los, czego nie warto czynić. Ten, kto zniszczy harmonię i porządek zostanie ukarany. Nie bądź też skąpcem, w miarę możliwości należy być szczodrym. Wiedźma zawsze wynagradza. Ten okres czasu nie można zaliczyć do łatwych, w związku z tym musisz wytrzymać wszystkie uderzenia od losu, potem otrzymasz prezent. Jednak nie zawsze będziesz wiedział, jak go zastosować. Kiedy zrozumiesz jego wartość i pojmiesz, co dzieje się dookoła ciebie, to staniesz się silnym i zaczniesz sam budować zbiegi okoliczności, tak jak chcesz. Karmiczne problemy mogą nasilać się, jeśli nie okazałeś szczodrości, byłeś uparty i kłamliwy w poprzednim wcieleniu. Karma będzie przejawiać się jako okresy ciężkich depresji. Smutek będzie otaczał twoje serce i nie będziesz miał chęci do działania. Ogarnie cię niechęć pracy nad sobą, dopadnie cię trwoga i apatia. Wszystko to będzie zakradać się do ciebie, by złamać twoją psychikę. Zajmij się pomocą dla innych, pomyśl o tych, którzy są biedniejsi od ciebie, podziel się z nimi tym, co masz, po prostu pomóż im. Wówczas uzdrowisz swoje ciało i duszę i otrzymasz dodatkową energię. Nie myśl tylko o sobie- do tego wzywa piękny krzew czarnego bzu.

Emma Lange

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz