niedziela, 8 grudnia 2013

Kon w horoskopie strukturalnym

1. Lata Konia: 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026. Znak Konia przejawia się u ludzi urodzonych 1 stycznia aż do 13 stycznia roku następnego. U narodzonych tego dnia przejawia się już znak Kozy. Przynależność do znaku Konia można sprawdzić w wektorowych stosunkach ze Szczurem i Świnią. Przełomów należy szukać w latach Szczura. Połączenie Konia z Koziorożcem daje arystokratę.

2. Doszukując się zoologicznych analogii należy mieć świadomość, że jest się odbiciem konia. Oczywiście są różne rasy koni, z różnymi umaszczeniami. Są konie ciężkie, pociągowe, araby, kucyki albo konie, wykorzystywane w hippice. Tym, którzy są niezadowoleni z udomowienia konia, można zaproponować jakieś dzikie warianty, np. łosia czy słonia, choć i je łatwo udomowić. Tu należy pogodzić się z tym, że koń nie jest dzikim zwierzęciem. Jest, co prawda dziarski i energiczny, ale jednak domowy.
3. Główna linia, wywodząca się z zoologii, wynika z zadziwiającego połączenia impulsywności z wielką samokontrolą. Zarówno koń, jak i słoń czy łoś, są zwierzętami, które potrafią być fizycznie zręczne. W jaki sposób potrafią tak doskonale kontrolować każdy ruch ciała i jednocześnie być tak temperamentnymi – nie wiadomo.

4. Fizjologia delikatności dla takiego mocnego i dumnego znaku może być podstawą wstydu lub tajemniczości. Nie każdy Koń godzi się na to, by wystawiać na pokaz swoje szczegóły, chociaż nie ma w tym nic wstydliwego. Nie jest to słabość, lecz delikatność. Konie powinny odżywiać się właściwie, bez nadmiernego obciążania organizmu jedzeniem, utrzymując go w dobrej formie, a swą siłę mogą pokazywać gdzie indziej, jeśli ich organizm będzie dobrze funkcjonował.
5. W sferę twórczą Koń wnosi swoją delikatność, przeobrażając ją w subtelną wrażliwość. Przecież odczuwanie niuansów jest niezwykle ważne i pozwala nawet na niewielkie odejście od ideałów. Ta sama wysoka wrażliwość pozwala Koniom na uchwycenie i zatrzymanie najmniejszych zmian w nastroju człowieka, umożliwia zrozumienie jego uczuć. Po tym, co zostało powiedziane, można wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Tam, gdzie jest szorstkość i gruboskórność, Koń nie ma co robić, a tam, gdzie doceniona jest subtelność, talent psychologiczny Konia rozwija się najlepiej.
tu można czytać o  znakach i związkach - a u nas zawsze można znaleźć coś niezwykłego ! 
 dalej jest to  w ksiazce G. Kvasza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz