czwartek, 18 grudnia 2014

Na warsztatach o kregoslupieKilka informacji na temat spotkania z 18 października 2014 roku …

W tym dniu spotkaliśmy się z Emmą Lange po raz kolejny w Trójmieście. Temat zajęć dotyczył kręgosłupa.

Na zajęcia Emma przygotowała skrypt „Podświadomość i kręgosłup”. Opisała w nim kręgi szyjne i piersiowe. Są to kręgi których funkcjonowanie i schorzenia związane są z tym, co dzieje się w naszej podświadomości.

W części teoretycznej Emma zapoznała nas z treścią skryptu. Dowiedzieliśmy się jakie znaczenie pełni każdy kręg w naszym organizmie, jakie mogą być schorzenia i co należy zrobić, aby pomóc w leczeniu poszczególnych partii kręgosłupa. Emma opowiedziała jak rozpoznawać związek choroby z tym, co przeżyliśmy i najważniejsze – jak można uzdrowić dany kręg.

Aby przybliżyć jakie informacje uzyskaliśmy od Emmy podam przykład kręgu siódmego szyjnego. Emma powiedziała między innymi, że problemy i choroby tego kręgu mogą powodować występowanie napięcia nerwowego, wskutek którego powstaje mrowienie kończyn, występują problemy z małym palcem u ręki, możemy zauważyć problemy w pracy tarczycy, możemy także zaobserwować niestabilną pracę płuc i serca.
Dowiedzieliśmy się, że trzeba zwracać uwagę na to, aby nie doprowadzić w organizmie do silnych endokrynologicznych zniszczeń, a także do silnych psychologicznych i emocjonalnych obciążeń, ponieważ one mogą zniszczyć pracę tego kręgu.
Napięcie w 7 kręgu może powstać, kiedy człowiek odbiera przykrą wiadomość, która będzie dotykała nie tylko jego, ale również innych ludzi. Jednocześnie człowiek nie może aktywnie zadziałać, nie wie, jak to zrobić.
Także sytuacja, która wymaga wypracowania cierpliwości, skupienia oraz coś, co osiąga się długą, ciężką pracą, obniżają  poziom energetyczny w organizmie. Odbija się to wszystko na 7 kręgu szyjnym.
Powodować obciążenia 7 kręgu szyjnego mogą również rodzinne sytuacje, napięcia z rodzicami, brak z nimi porozumienia. Kiedy rodzice wzbudzają w dziecku różnego rodzaju fobie, nieufność do świata, emocjonalne okrucieństwo i duchowe zamknięcie, to też mogą być karmiczne wydarzenia, które nadal będą przerabiane i odczuwane przez 7 kręg.

Poznaliśmy te i wiele innych przyczyn dysfunkcji kręgów.

W dalszej części spotkania Emma opowiedziała nam jak można wpływać na polepszenie pracy każdego kręgu.

I tak jeśli chcemy przeprowadzić leczenie 7 kręgu szyjnego to możemy zastosować kilka metod:
- możemy zrobić delikatny masaż punktowy, który zdejmuje problemy w magnetycznym polu
- możemy zastosować kompresy z jagód, babki lancetowatej, dziurawca, maseczki z mumio, sok z marchwi, warzywa.
- można też przeprowadzić medytację koncentrując się na czerwonym świetle, potem na niebieskim, najpierw aktywacja problemów, potem przepracowanie ich w swojej podświadomości.
-możemy także zastosować uzdrawiającą gimnastykę (opisana szczegółowo w skrypcie)

Tego właśnie uczyła nas na warsztatach Emma.

Po zapoznaniu się z teorią na temat kręgosłupa przeszliśmy do części praktycznej.

Poznaliśmy techniki masażu, uciskania ciała i uwalniania emocji w celu poprawy stanu zdrowia.

Na koniec była NIESPODZIANKA !!!

Przy użyciu znanych nam już z kilku warsztatów Meta-Kart Emma zdiagnozowała obecny stan naszych kręgosłupów. Każdy uczestnik warsztatów wybrał 4 karty odpowiadające czterem partiom kręgosłupa – kręgom szyjnym, kręgom piersiowym, kręgom lędźwiowym i kości ogonowej. Na podstawie interpretacji symboli znajdujących się na kartach Emma powiedziała każdemu jaki ciężar niesie „na swoim kręgosłupie”, co można zrobić, aby stał się on mniejszy.

Zajęcia upłynęły w miłej i radosnej atmosferze. Osiem godzin minęło nie wiadomo kiedy. Wiemy, że jeszcze zorganizujemy takie warsztaty, ponieważ wiedza którą otrzymujemy jest przydatna w życiu codziennym. Warto znać sposoby radzenia sobie w różnych przypadkach.

Dla zainteresowanych, którzy nie mogli przybyć na spotkanie mam dobra wiadomość – istnieje możliwość nabycia skryptu z warsztatów. Więcej informacji można uzyskać pisząc na maila : warsztaty.info@wp.pl

Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu z Emmą !  
Zapraszamy do Gdyni na Festiwal Celtycki.

Beata

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz