poniedziałek, 4 stycznia 2016

HOROSKOP AWESTYJSKIHOROSKOP  AWESTYJSKIAwesta – mówi się, że to najczystsza religia, w której z szacunkiem podchodzi się ducha ognia.

Według kalendarza awesty następuje ROK BORSUKA.
Duchem tego roku jest Kejwan - strażnik skarbników. Borsuk uwalnia twórcze siły, które potencjalnie znajdują się w tobie. Do uwolnienia tych sił niezbędna jest wiedza, zazwyczaj bardzo dokładna. Borsuk boi się światła i jest ostrożny, więc jeśli chcesz coś zrobić, to działaj z wielkim przemyśleniem. Charakter borsuka jest uparty i ma silną wolę. W związku z tym nie możesz odchodzić od swojego celu, nawet jeśli czujesz, że nie wszystko idzie po twojej myśli. Nie  poddawaj się. Borsuk chce, byś szedł do przodu, ale z zachowaniem ostrożności. On radzi, by nie rozpowszechniać informacji i nie chwalić się przedwcześnie. W tym roku nie wolno naciskać na nikogo, ponieważ może to skończyć się przykrościami. Możesz zrobić krok do przodu, jeśli wszystko jest odpowiednio zaplanowane. 

Ezoterycznym znaczeniem tego roku jest nauczenie ludzkości prawidłowego planowania, stawiania priorytetów, przyjmowania prawdziwych potrzeb i dążenia do celu bez obaw.

Kejwan otwiera swoją skarbnicę, ale nie rozdaje prezentów. To, co ofiarujesz, zostanie z tobą na długo i to, co sam oddasz, będzie twoim prezentem. Jeśli włożysz do skarbnicy oszustwo, to będziesz w nim żył.

Borsuk mówi, że nie możesz oczekiwać magicznego cudu. Masz odbierać wszystko, jako potrzebę pracy nad sobą. Borsuk jest istotą ziemską i swoje szczęście będziesz musiał wybudować własnymi rękoma. Zachowuj swój majątek, pomnażaj pieniądze i wiedzę. Mądrość jest twoją skarbnicą, której nie można ukraść, tak samo jak duszy. Rozwijaj duchowe uczucia. Borsuk mówi o czystości ducha, więc postępuj tak, by nie można było znaleźć w tobie nic negatywnego. Borsuk jest konserwatywny, cierpliwy i spokojny, ma siłę, by walczyć o swój cel. On również prawidłowo odżywia się, więc staraj się nie jeść czerwonego mięsa i tłustych produktów. Zajmij się  profilaktyką swojego zdrowia, lecz się ziołami, homeopatią. Należy leczyć ciało w całości, a nie tyko symptomy choroby czy jeden organ.

Borsukowi przeciwstawia się kret, który jest anty totem tego roku. Kret jest ziemski, skąpy i    zagrzebuje wszystko sobie. On kradnie i zakopuje skarbnicę Kejwana. Kret jest ślepy i nie widzi, co jest dookoła niego. On jest ograniczony w swoich działaniach, nie ma wiedzy i nie kultywuje jej. Możesz sam wybierać, kim chcesz być - kretem czy borsukiem. 
autor Emma Lange
Akademia Ezoland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz